Doğal güzellik için bol bol meyve tüketin

Doğal güzellik için bol bol meyve tüketin
Meyveler, sağlıklı bir yaşamın yanı sıra güzel bir vücut için de son derece faydalıdır.

Meyvelerin içerisinde; kurudan yağlısına kadar her türlü ten için bir güzellik formülü bulabilirsiniz. Eğer meyvelerle kendinize maske ve losyon yapmak istiyorsanız, özlerini mutlaka oksitlenmeyen bir kaşıkla çıkarmanız gerekiyor.

? Limon : Cilt için çok yararlıdır. Limonun cildi canlandırmak, beyazlaştırmak, gözenekleri temizlemek, çilleri ve güneş lekelerini azaltmak gibi birçok yararı vardır. Koyu tenlere ve yağlı ciltlere özellikle iyi gelir.

? Portakal : Limona benzeyen özellikleri vardır. Daha az asitli ve uyarıcı olduğundan etkisi limondan daha yumuşaktır. Portakal, yağ oranı normal ciltlere ve koyu tenlere tavsiye edilir.

? Armut : Vitamin yönünden zengin değildir. Soyulursa özelliklerinin dörtte üçünü kaybeder. Ama cildi beslemek ve serinletmek için kullanılabilir. Başlıca bileşenleri; şeker ve sudur.

? Nar : Nar çekirdeğinin, antioksidan ve kolajen yapımını uyarıcı etkileri vardır. Cilt sıkılaştırıcı, kırışıklık giderici ve tazeleyici özelliği ile kozmetik dünyasında sık sık kullanılır. Nar çekirdeği yağından yapılan sabun ve cilt bakım ürünleri çok revaçta…

? Elma : Her yönden çok zengin bir meyvedir. Başlıca bileşenleri; pektin, çeşitli vitaminler, madeni tuzlar ve sodyumdur. Elmanın her çeşit cilde yararı vardır. Cildi yumuşatır, nemlendirir ve üst deriyi güçlendirir.

Bunu da oku :  Muz

? Çilek : Son derece etkili olmasına rağmen her cins ciltte kullanılamaz. En iyi sonuçlar veren cinsi dağ çileğidir. Çileğin başlıca bileşenleri; su, kalsiyum, demir ve yumuşak asitlerdir. Cildi uyarır, yumuşatır ve nemlendirir. Yağlı ve buruşuk veya normal ciltlere tavsiye edilir.

? Muz : Etkin bir meyvedir. Tropikal bölgelerin yerlileri tarafından yüz bakımında çok sık kullanılır. Başlıca bileşenleri; nişasta, yüksek değerli proteinler, pektin, madeni tuzlar ve vitaminlerdir. Sakinleştirici ve yumuşatıcı özelliği vardır. Kuru ciltlere çok iyi gelir.

? Üzüm : Üzüm suyu, bitkisel bir süt olarak nitelendirebilecek kadar şekerli ve vitaminlidir. Başlıca bileşenleri; şeker, vitaminler, madeni tuzlar, potasyum, fosfor, kalsiyum ve magnezyumdur. Üzümün dinlendirici, besleyici, temizleyici ve nemlendirici özellikleri vardır. Üzüm suyu, canlılığını yitirmiş her çeşit cilde uygulanabilir. Daha iyi bir sonuç elde etmek için misket üzümü kullanılması tavsiye edilebilir.

Bu konuyu oyla
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 179 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment