Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi
15 tür kelebeğe doğal yaşam alanı sunan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, 2015 yılında ziyarete açılmış Avrupa’nın en büyük tropikal kelebek bahçesi… Binlerce kelebeğe ev sahipliği yapan bahçe Türkiye’nin ilk ve tek kelebek bahçesi olma özelliği taşıyor. Peki Konya Tropikal Kelebek Bahçesi nerede ve nasıl gidilir? Konya Tropikal Kelebek Bahçesi giriş ücretleri ne kadar? Konya Tropikal Kelebek Bahçesi saatleri nedir? gibi soruların cevaplandığı ulaşım ve Konya araç kiralama için araç kiralama gibi detayların da yer aldığı yazımıza göz atın.

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi Hakkında Bilgi
15 türde renk renk ve desen desen kelebeğe ev sahipliği yapan bahçede aynı zamanda 98 türde 20 bin farklı bitki yer alıyor. Çeşit çeşit kelebeği bu bitki zenginliği içinde uçarken görebilirsiniz. 7 bin 600 metrekare büyüklükte alanın 600 metrekaresi kelebeklerin uçuş alanına ayrılmış durumda. Kelebek bahçesinin yanı sıra bahçede bir de Böcek Müzesi mevcut. Burada da Türkiye’deki böcekleri görebilir bugüne dek görmediğiniz türden böceği inceleme şansı bulabilirsiniz. Bahçede bulunan rehberler eşliğinde yürüyüş yaparak kelebekler hakkında bilgi edinebilir, böce köyünde böceklerle ilgili bilinmeyen şeyleri öğrenme şansını yerinde yakalayabilirsiniz.

Bunu da oku :  Zanzibar baharat turizm

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi nerede ve nasıl gidilir?
Konya’nın Selçuklu ilçesinde bulunan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ne ulaşım da oldukça kolay. Konya Selçuklu arası 103 km. Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ne nasıl gidilir sorusunun birkaç farklı cevabı var. Dilerseniz Konya Havalimanı araç kiralama seçeneklerinden kiralayacağınız kiralık araç ile yaklaşık 20 dakika içinde bahçeye ulaşabilir veya direkt şehir merkezinden Konya rent a car kapsamında Konya araç kiralama yaparak 1 buçuk saatlik yolculuğun sonunda ulaşım sağlayabilirsiniz. Konya Tren garı araç kiralama seçenekleri ile ise 20 dakikada gidebilir, Konya otogar araç kiralama ile de 10 dakikada bahçeye ulaşabilirsiniz. İlçedeyseniz ile Konya oto kiralama kapsamında Konya Selçuklu araç kiralama ile hem bahçeyi hem de bölgeyi keşfe çıkabilirsiniz.

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi giriş ücretleri ve saatleri
Konya Tropikal Kelebek Bahçesi giriş saatleri hafta içi ve hafta sonu 09:00 – 18:00. Konya Tropikal Kelebek Bahçesi giriş ücretleri öğrenci için 7,50 TL iken sivil girişler için 15 TL. Siviller için ücret hafta sonu 17,50 TL olarak belirlenmiştir. Ailesi ile gelen 0-6 yaş çocuklar için girişler ücretsiz iken, şehit yakını, gazi, engelli ve 65 yaş için 5 TL’dir. Bahçenin pazartesi günleri kapalı olduğunu da söylemekte yarar var.

Bu konuyu oyla
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 761 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment